Yakıt Filtreleri

Yakıt Filtreleri

Yakıt Filtreleri

Yüksek basınçlı yakıt enjekte edilen dizel ya da gaz yakıtlı sistemlerin hepsine, katkı maddeleri ve istenmeyen partiküller karışabilir. Bu partiküller kısa sürede önemli hasara neden olabilirler.

Motorun performansını etkileyen temel faktörlerden biri temiz yakıttır. Bu da yakıt filtresini araç için çok önemli bir parça haline getirir. Yakıt filtresi, motor enjeksiyon pompası ile nozulu aşınmadan ve tıkanmadan korumak için yakıtta bulunan kiri ve nemi giderir.

Yakıt, yakıt pompası ve enjeksiyon sistemi ile karbüratöre gelir. Özellikle modern enjeksiyon sistemlerinde kirli partiküller yakıt deposundan gelerek aşınmaya sebep olur. Aşınma sonrası yakıt sarfiyatı artar ve motor istenilen performansta çalışmaz. Yakıt içerisindeki su da sisteme ciddi zararlar vererek korozyona sebep olur. En kötü durum ise bu iki ihtimalin bir anda olmasıdır. Bu iki olay gerçekleştiğinde enjeksiyon sistemi çöker ve araç çalışmaz hale gelir.

Bu nedenle; yakıt filtreleri, yakıtta bulunan parçacıkların motora ulaşmasına ve motorun hasar görmesine engel olan son savunma olarak kabul edilebilir. Yakıt Filtreleri, motorunuzun ve ekipmanınızın sorunsuz çalışmasını sağlar. Enjektörler, pompalar ve motorlar dahil olmak üzere yakıt sistemlerinizi korumak için yakıt filtreleme ürünlerini hizmetinize sunar.