Hava Filtreleri

Hava Filtreleri

Hava Filtreleri

Hava filtreleri kompresörüN emebileceği toz ve kire karşı korur. Emiş filtresi kompresörünüzdeki en önemli filtredir. Toz, kompresörünüzün bir numaralı düşmanıdır. Çünkü kompresör elemanının, valflerin ve diğer parçaların aşınmasına neden olacaktır.
 
Hava filtrelerini kullanarak kompresörlerinizin yağ, yağ ayırıcı, yağ filtreleri ve diğer tüm hareketli parçalarından tasarruf edebilirsiniz.
 
Kompresör hava filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesi ve/veya değiştirilmesi gerekir. Kirli giriş filtreleri hava kompresörünüzün çıkış kapasitesini düşürür ve daha yüksek enerji faturasına neden olur. Ayrıca kompresörünüz çok tozlu veya kirli bir yere (yağlı havası olan metal atölyesi, tozlu ahşap atölyesi, kumlama atölyesi vb.) ve kompresörü kendi odasına koyacak yeriniz yoksa hava filtrelerini daha düzenli olarak değiştirmelisiniz. Bu sizi birçok bakım sorunundan kurtaracaktır.
 
Hava filtreleri, giriş havasındaki istenmeyen yabancı maddeleri uzaklaştırarak kompresör ve motorun yanma odası içerisinde uzun süreli performans sağlar. Filsan Hava filtrelerini kullanarak kompresörlerinizin yağ, yağ ayırıcı/separatör, yağ filtreleri ve diğer tüm hareketli parçalarının bakım masraflarından tasarruf edersiniz.